Firma Creator zakończyła letnią edycję szkoleń projektowania wnętrz. Jak co semestr kursanci, wykorzystując zdobywaną wiedzę, tworzyli swoje pierwsze projekty przestrzeni mieszkalnych. Zaprojektowane pomysły były oceniane przez jury po zakończeniu kursów, a najlepsze prace zostały nagrodzone.
Zwyciężczyniami w czerwcu 2023 zostały: pani Anna Michalska z Wrocławia, pani Marzena Urbanek z Warszawy oraz pani Karolina Świtała z Warszawy. Wszystkie trzy projekty cechują się dojrzałością, dbałością o szczegóły, starannym wykonaniem oraz ciekawym wykorzystaniem designu.
Anna Michalska
Karolina Świtała
Marzena Urbanek
Pani Anna Michalska zaprojektowała apartament w wielopiętrowym budynku dla młodej rodziny z małym dzieckiem, która przeniosła się do centrum miasta z domu jednorodzinnego na przedmieściach.
Przestrzeń mieszkalna została stworzona zgodnie z zasadami Feng Shui, a projektantka poświęciła również dużo uwagi pokojowi dla dziecka, czego wynikiem jest odważny, ale świetnie komponujący się z resztą pomieszczenia domek do zabawy. Cała przestrzeń zaprojektowana w nowoczesnym, ciepłym i swobodnym stylu z elementami designu z lat 60-tych. Niewielki balkon dobrze komponuje się z resztą mieszkania i stanowi jego dopełnienie.
Pani Anna Michalska mówi o sobie: „od dziecka marzyłam, aby zajmować się projektowaniem wnętrz, pierwsze zachowane projekty w rodzinnym archiwum, są z czasów kiedy miałam zaledwie 6 lat. Moja ścieżka zawodowa ułożyła się jednak w zupełnie innym kierunku i wreszcie po latach wraca na ten właściwy tor – połączony z designem. Od zeszłego roku zajmuję się tworzeniem innowacyjnych paneli tapicerowanych dla dzieci – marka TIMO. ( timo.sklep.pl), a od teraz rozpoczynam również swoją działalność jako projektant dziecięcych wnętrz – biorąc pod szczególną uwagę ich indywidualne talenty, osobowość oraz zainteresowania (KIDSabout). Jestem pedagogiem oraz mamą. Pragnę projektować wnętrza dla dzieci z niepełnosprawnościami gdyż doskonale rozumiem, z jakimi trudami dnia codziennego się mierzą. Moim zadaniem jest, im to życie ułatwić i sprawić by były szczęśliwsze. Pokój nie tylko ma być ładny lecz spełniać znaczenie ważniejsze funkcję. Interesuję się chromoterapią, metodą Montessori oraz neurodesignem.”
Pani Marzena Urbanek wspaniale odczytała potrzeby i oczekiwania inwestorów oraz umiejętnie połączyła funkcjonalność z estetyką. W projekcie jest widoczna wysublimowana zabawa formą, która uwzględnia fascynacje właścicieli stylem „cave hotel”, związane z ich pobytem na Santorini.
Pani Marzena Urbanek mówi o sobie: „wnętrzarstwo pasjonowało mnie odkąd sięgam pamięcią. Pierwszy rysunek kuchni mojego rodzinnego domu w perspektywie namalowałam mając 12/13 lat. Od dziecka marzyłam o architekturze wnętrz, jednak wylądowałam na architekturze – ale krajobrazu. Późniejsze lata pokierowały mnie w zupełnie innym kierunku zawodowym, a marzenie o urządzaniu wnętrz odłożyłam w kąt. W ciągu kilkunastu lat zamiłowanie do projektowania wielokrotnie przypominało o sobie, aż w końcu stwierdziłam, że muszę znaleźć jakiś punkt zaczepienia. Uwielbiam budowy, to dla mnie żywioł. Tam muszę wiedzieć wszystko, a pytań zadaję niezliczoną ilość. Lubię pracę z drewnem, a większą frajdę sprawia mi posługiwanie się szlifierką, niż lokówką – tego drugiego urządzenia kompletnie nie rozumiem. 🙂 Ten projekt był dla mnie przede wszystkim świetną zabawą i testem mojej wyobraźni oraz sprawdzeniem czy to, co kiełkowało w mojej głowie tyle lat było prawdziwe. Mam nadzieję, że to dopiero początek czegoś nowego i ekscytującego.”
Pani Karolina Świtała zaprojektowała mieszkanie dla młodej pary, która zdecydowała się na zakup pierwszej wspólnej nieruchomości. Inwestorka pracuje zdalnie, dlatego niezbędne jest uwzględnienie oddzielnej przestrzeni do pracy. Oboje są pasjonatami książek, więc w mieszkaniu znalazły się miejsca do eksponowania kolekcji. Całość tworzy spójną i przemyślaną powierzchnię, a stonowane barwy i wyraźny minimalizm powodują, że otoczenie jest przyjemne w odbiorze, o pozytywnej energii i sprzyjające odpoczynkowi.
Pani Karolina Świtała mówi o sobie: „ na co dzień pracuję w branży finansowej, lecz odkąd pamiętam to zawsze interesowałam się architekturą oraz architekturą wnętrz. W liceum przygotowywałam się do egzaminu z rysunku na kierunek architektury, natomiast ostatecznie skończyłam studia na kierunku finanse i rachunkowość. Jestem osobą dynamiczną i dużą przyjemność sprawią mi robienie kreatywnych rzeczy, dlatego też stwierdziłam, że dobrym pomysłem będzie podjęcie kursu Projektowania Wnętrz. W trakcie całego kursu mogłam się przekonać jak po części wygląda praca projektanta, również uświadomiłam sobie, że to właśnie w tym kierunku chciałabym się dalej rozwijać oraz spełniać się zawodowo „.
Marzysz o tym, by pracować jako certyfikowany projektant wnętrz? Zapisz się na kurs do firmy Creator, która od wielu lat, z sukcesem, pomaga stawiać pierwsze kroki w branży architektonicznej i wspiera swoich studentów również po zakończonych szkoleniach. Creator oferuje zajęcia stacjonarne, o których możecie dowiedzieć się tutaj www.creator.net.pl i zajęcia na platformie edukacyjnej www.creatorkursy.pl dostępne online.
Szkolenia Creator to:
- 18 lat doświadczenia
- zajęcia praktyczne w pracowniach projektowych
- doświadczeni wykładowcy – uznane nazwiska w branży
- konkursy na najlepsze projekty zaliczeniowe
- promowanie absolwentów na portalach i magazynach wnętrzarskich
- certyfikaty MEiN
- sukcesy absolwentów